Wycieczka ze smokami

Mój ulubiony zamek na Dolnym Śląsku, to Bolczów obok Janowic Wielkich. Czekałem tylko na dobrą pogodę, żeby zabrać tam moje stadko.DSC_1364W ostatni weekend mieliśmy ładną pogodę. Mieliśmy również okazję testować nową chustę do noszenia dzieci w średniowiecznych klimatach. Fajnie się to zbiegło z planowaną już wcześniej wycieczką – jest zamek, muszą być w pobliżu smoki! Pomysł na sesję foto niecodzienny;)chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-1Ostatni raz byłem tam w 2007 roku, trochę inaczej sobie trasę zapamiętałem. Od soboty Małża moja oficjalnie może mówić – jakbym swojego męża słuchała, to bym na Bolczów w trampkach wchodziła.

chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-2 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-3 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-4 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-5 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-7 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-8 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-9 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-10Dobra wiadomość jest taka, że sam zamek nie rozleciał się jakoś dramatycznie od tamtej pory, choć po środkowym murze nie miałem już teraz odwagi przejść – wydaje mi się, że mniej wykruszony ostatnio był.

chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-11 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-12 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-13 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-15 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-17 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-18 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-19 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-20 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-22Zuzi się podobało, Hani też – nawet załapała się na harcerskie ognisko😉 Przy okazji pozdrawiamy wesołą ekipę ze stolika obok!

chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-23 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-24 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-25 Mama wywinęła na próbę chustę na lewą stronę – mimo, że czarny jest moim ulubionym kolorem, to jednak na srebrnej stronie bardziej mi się podobała. Jakoś tak bardziej rycersko😉

chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-26 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-28 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-32 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-33 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-34 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-36 chusta-do-noszenia-dzieci-pellicano-drakan-svart-smoki-bolczow-zamek-37Podsumowując – wyjazd był w dechę, ale jednak za późno się wybraliśmy i za mało czasu na dłuższy piknik nam zostało. Miejsce jak najbardziej polecamy, można tam nawet zrobić sobie ognisko i upiec kiełbaski. Z góry fajny widok na sam zamek jak i na okolicę. Przy okazji wrzucę kilka zdjęć jak je w końcu przebiorę.

P.S. Wiecie, że ostatni raz byłem na tym zamku w ten sam dzień, w którym zobaczyłem po raz pierwszy moją Małżę?:) Chyba dlatego jest to mój ulubiony zamek, choć to wcale nie tam się zobaczyliśmy, to jakoś tak mi się kojarzy z tamtym dniem.

Miejscówka:
Zamek Bolczów, Janowice Wielkie, Dolny Śląsk

Chusta:
Pellicano Baby Drakan Svart
z domieszką 30% lnu, podobno dla doświadczonych chustonoszek;)

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *