Orodruina cz. 1 – wspinaczka

Zapowiadaliśmy niedawno relację z naszej ostatniej wycieczki na Orodruinę (ze starokaczawskiego Ostrzyca, zwana też Śląską Fudżijamą). Piękne miejsce – na jakieś 2-3 godziny spokojnego wędrowania (łącznie), na parkingu u podnóża są wiaty i palenisko – można spokojnie zorganizować rodzinny piknik.

W porze deszczowej lepiej zabrać wysokie buty – albo kombinować, żeby po kostki w błocie nie brodzić. Chusta też się przydała – zapomnijcie o wózku w takim miejscu. Przynajmniej pierwsze pół kilometra, później jest lepiej. A później znowu gorzej.

orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-10orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-10-2 orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-12

Hania i kania – większej do tej pory nie widziała;)orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-13 orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-14A oto i ona – nasza Orodruina – Góra Przeznaczenia.orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-15 orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-16 orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-17 orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-18 orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-19Mrówki też mają tutaj swoją Ostrzycę.orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-20Przerwa na ciasteczko.orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-21 orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-22Lokalna anomalia – drzewa rosną w powietrzu.orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-23Schody. W lesie. Schody? W lesie?orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-24Dużo schodów.orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-25 orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-28 orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-29 orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-30 orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-32I jeszcze więcej schodów.orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-35Hania musiała odpocząć. Tyle tu w lasach mają schodów.orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-36Mama w tym czasie liczyła ile stopni do końca.orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-38 orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-39 orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-40Oprócz schodów mają tu jeszcze dużo kamieni.orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-41I kamieni.orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-42I schodów.orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-43I schodów i kamieni.

orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-44 orodruina-ostrzyca-chusta-pellicano-mauris-45Pokonaliśmy je wszystkie – wszystkie te schody i kamienie. I kamienie i schody!

W następnej części zdjęcia z samej góry Ostrzycy oraz drogi powrotnej.

Chusta:
Pellicano Baby Mauris

Miejscówka:
Góra Ostrzyca, Pogórze Kaczawskie, 501m n.p.m.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *