Eko życie z Reni Jusis

Dzisiejsza sobota obfitowała we wrażenia. W galerii Cuprum Arena odbywał się cykl spotkań, warsztatów i wystaw pod hasłem Eko Życie.

Głównym gościem zaproszonym z tej okazji była eko mama Reni Jusis (rednacz portalu ekomama.pl😉
Moja radość już od kilku dni była wielka – od zobaczenia pierwszego plakatu informacyjnego.
Tyle miałam pytań, tak bardzo chciałam usłyszeć o stylu życia, o wartościach, jakimi się kieruje, chłonąć to wszystko, ale też podzielić się z innymi tym, co dla mnie ważne.
Na grupie Chusty Lubin zwołałam spotkanie z warsztatem motania – na dziś, na ten czas, kiedy można spotkać się w jednym miejscu, we wspólnym temacie i cieszyć się razem z tego, co kochamy.

eko-zycie-z-Reni-Jusis-1 eko-zycie-z-Reni-Jusis-4 eko-zycie-z-Reni-Jusis-5 eko-zycie-z-Reni-Jusis-6 eko-zycie-z-Reni-Jusis-7 eko-zycie-z-Reni-Jusis-8Udało się! Prawie.

Jak na złość nasze dziewczynki zachorowały. Tato został z dyżurem w domu, ja dotarłam sama. Chusto Mamy dopisały 🙂 Pojawiły się w pełni gotowości, każda z chustą lub nosidłem.
Reni nas wypatrzyła. Dziewczyny zaprezentowały się ze swoimi dziećmi w chustach na scenie. Mimo wielkiej tremy była wielka duma i radość.
Dla mnie nie mniejsza, niż dla pozostałych Mam.

eko-zycie-z-Reni-Jusis-9 eko-zycie-z-Reni-Jusis-10 eko-zycie-z-Reni-Jusis-15 eko-zycie-z-Reni-Jusis-17Wśród tematów w dyskusji poruszane to, co ważne od początku: zdrowa ciąża, naturalny poród i od urodzenia: bliskość, miłość, kontakt, ale także pieluszki wielorazowe, zdrowa żywność i styl życia, drugie życie ubrań, mebli, przedmiotów użytkowych, sortowanie śmieci, oszczędzanie energii, wody i wiele, wiele więcej.

W przerwach Reni Jusis znalazła czas, by podejść i poświęcić uwagę naszej małej grupce.eko-zycie-z-Reni-Jusis-18 eko-zycie-z-Reni-Jusis-19W ramach naszego spotkania dziewczyny korzystały z możliwości nauki motania, z rozmów o tym, co na bieżąco ważne w naszej codzienności.

eko-zycie-z-Reni-Jusis-22eko-zycie-z-Reni-Jusis-3Ja natomiast kątem oka i ucha ściągałam do siebie toczące się na scenie eko rozmowy.

Było jeszcze więcej. Emocje wyjątkowe, dużo, dużo radości, że można tak po prostu dzielić się tym, czym żyjemy.

I co jeszcze? Nowe spotkania, nowe Mamy, kolejne rozmowy – grupa powiększa się każdego dnia. Mamy i Tatusiowie kochają i noszą z miłością 🙂
eko-zycie-z-Reni-Jusis-2I to jest to!
Przy okazji – ja i Kasia wróciłyśmy z książkami Poradnik Dla Zielonych Rodziców (Reni Jusis, Magda Targosz). Wkrótce recenzja;)

Jusis-Targosz-poradnik-dla-zielonych-rodzicowChustomamy – dziękuję Wam za przybycie!!!

P.S. Dziękujemy Pani, która zrobiła nam grupowe zdjęcie:)

Tekst w pośpiechu spisany przez nadwornego skrybę ze słowotoku podnieconej dzisiejszym dniem Mamy:)

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *