Gdzie na weekend? Pławna – Gród Rycerski

Nazbierało się materiału wycieczkowego, ale zanim będą kolejne morskie i górskie wpisy, dokończę Pławną.

Kilka dni temu pisałem o naszej wycieczce do Zamku Legend Śląskich. Jest zamek, są i rycerze – po drugiej stronie drogi znajdziecie Gród Rycerski i galerię Dariusza Milińskiego. Pokręcone jak i Zamek, ale lubię takie rzeczy;)

Równie ciekawie jak w zamku. Trochę wykręconej sztuki:
magiczne-miejsce-51 magiczne-miejsce-52 magiczne-miejsce-53

Moja ulubiona rzeźba:magiczne-miejsce-54 magiczne-miejsce-55

Dwór – jest koń i jeleń trojański, pusta głowa Gandalfa, wilkołak i inne ciekawostki.magiczne-miejsce-56 magiczne-miejsce-57 magiczne-miejsce-60 magiczne-miejsce-63

Można spróbować sił w strzelaniu z łuku i zostać zakutym w dyby. Trafiliśmy również na symulowaną dekapitację.magiczne-miejsce-65 magiczne-miejsce-68 magiczne-miejsce-70 magiczne-miejsce-72 magiczne-miejsce-73Czas zwiedzania – jakieś pół godzinki szybkim tempem. W galerii można napić się kawy, a na terenie grodu usiąść przy stole na ławeczkach. Na zdjęciach widać takie małe drewniane budki – wyglądają jakby miały w nich być jakieś jeszcze atrakcje. Ciężko powiedzieć czy niedokończone, czy po prostu nie trafiliśmy w odpowiednie godziny. Tak samo jak widać, że odpalane są tam grille z piwem, ale na to też się nie załapaliśmy.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *