Kosmiczna papuga

Hania przechodzi ostatnio fascynację kosmosem. Tato zwęszył okazję do zdobycia +20 punktów do zajebistości. Przy okazji – kolejne „coś z niczego”.

Jeżeli nasze dziecko ma kiedyś zostać Astronautą – powinno mieć oprócz komputera odpowiedni strój. Na pierwszy hełm astronauty potrzebujemy:

  • 5L butelka po wodzie (lub coś podobnego)
  • folia aluminiowa
  • taśma klejąca – przezroczysta do wzmocnienia folii aluminiowej
  • taśma izolacyjna – do zabezpieczenia ostrych krawędz
  • nóż, nożyczki, klej (taki do papieru powinien wystarczyć)

KROK 1

Wycinamy w butelce miejsce na buzię – najlepiej wyciąć tak, żeby wyjąć jeden kawałek – przyda nam się później na bonus do hełmu.

Strój kosmonauty, astronauty, dla dziecka

KROK 2

Smarujemy porządnie zewnętrzną powierzchnię klejem. Nie trzeba dokładnie, ale „grubo” – klej się ładnie rozleje później pod naciskiem. Strój kosmonauty, astronauty, dla dziecka

KROK 3

Rwiemy/tniemy folię aluminiową na w miarę dopasowane kawałki i oklejamy nimi butelkę. Zawinięte do środka kawałki najlepiej odciąć zostawiając cieniutką zakładkę – tak, żeby później dało się to przymocować taśmą izolacyjną.

Taśma izolacyjna ma tutaj podwójne zadanie – chroni dziecko przed skaleczeniami i chroni folię aluminiową przed przecieraniem przy zakładaniu.

Można jeszcze przykleić na całym hełmie kilka pasków taśmy przezroczystej dla wzmocnienia folii aluminiowej.

Strój kosmonauty, astronauty, dla dzieckaKROK 4

Dekoracje – teletubisiowa antenka na początek wystarczyła, minimalistycznie. Gdyby ktoś chciał bardziej szpanerski hełm – widzę pole do popisu. Kolorowe naklejki imitujące jakieś lampki, kabelek od myszki, etc.

Strój kosmonauty, astronauty, dla dziecka

KROK 5

Bonus. Pisałem na początku, że warto wyciąć przednią część w całości? Pisałem. No to teraz w ramach bonusa możemy ją przeciąć wzdłuż, okleić folią aluminiową i zrobić kosmiczne przedramienniki.  Strój kosmonauty, astronauty, dla dziecka

Tadam!

Hania do końca dnia nie bawiła się niczym innym. Niania zaś podpowiedziała Tacie, że można jeszcze zrobić do tego kamizelkę. Tato zbiera butelki:)

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *